Ponczo samochodowe - w trosce o bezpieczeństwo malucha - Rygielek.pl - Ubrania dla dzieci

Ponczo samochodowe – w trosce o bezpieczeństwo malucha

ponczo samochodowe zimowe
Udostępnij artykuł:

Nadejście chłodniejszych dni wymusza zmianę garderoby na jesienno-zimową. Wśród wielu rodziców pojawia się potrzeba zakupu nowej kurtki, obuwia i dodatków w postaci czapki, szalika i rękawiczek. Decydując się na ten krok, wielu rodziców sprawdza, czy odzież jest modna i ciepła, zapominając o praktycznych aspektach.

Dobrze dobrana odzież zimowa

Właściwie dobrane ubranie, powinno zapewniać poczucie ciepła, komfortu, ale jednocześnie nie może ograniczać swobody ruchów. Dzieci to żywe sreberka, dlatego na jesiennych czy zimowych spacerach będą chciały się bawić: zbierając liście, ganiając się, czy korzystając z placu zabaw. Odzież powinna zapewniać bezpieczeństwo w trakcie codziennego używania. Duże znaczenie ma podróż autem, a nawet wycieczka rowerowa. To wtedy dziecko znajduje się w foteliku, a zimowa kurtka lub płaszczyk zmniejszają komfort w trakcie przemieszczania. Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważnym elementem jest odzież zimowa, która będzie odpowiednia także w podróży.

poncza samochodowe

Do fotelika samochodowego

Podróż w foteliku samochodowym dla wielu dzieci jest pewnego rodzaju traumą. Zimowe ubranie powoduje dyskomfort, często maluch jest przegrzany, ponieważ w aucie działa ogrzewanie, tym samym temperatura otoczenia jest większa. Przegrzane dziecko, które wysadzamy z samochodu, można znacznie łatwiej zachorować, dlatego warto zastanowić się nad alternatywą dla klasycznej kurtki lub płaszczyka.

Zdaniem ekspertów szczelina między pasami a dzieckiem nie powinna przekraczać jednego centymetra. Oznacza to, że pasy muszą na tyle dobrze przylegać do maluszka, by utrzymać go w foteliku. Grube materiały powodują zwiększenie się tej przestrzeni. Wystarczy uszczypnąć pas kciukiem i palcem wskazującym. Jeśli się to uda, oznacza, że pasy są zbyt luźne. Doskonałym rozwiązaniem będzie ponczo samochodowe.

 

Ponczo samochodowe

Ponczo samochodowe zapina się na dziecku, które wcześniej ma prawidłowo zapięte pasy. Tylną część zarzuca się za oparcie fotelika, co umożliwia prawidłową postawę ciała, przeciwdziała przegraniu się malucha. Produkt zapewnia bezpieczeństwo, komfort i swobodę ruchów. Z łatwością można je ściągnąć, założyć, czy użyć jako kocyka.

Ponczo jest uniwersalnym rozwiązaniem, dzięki temu sprawdzi się na czas podróży autem, ale równie dobrze może być używane na wycieczki rowerowe, czy spacery. Z boku posiada wygodne zapinanie, dzięki temu chroni dziecko przed chłodniejszym wiatrem. Wykończone zostało pomponikami, które nadają całości uroku. Ponczo samochodowe posiada także kaptur, który można narzucić zamiast czapki, lub dodatkową ochronę przed wiatrem. Zamek znajdujący się z przodu ułatwia zakładanie i ściąganie, pomaga w nauce samodzielnego ubierania się dziecka. Ponczo jest dostępne w kilku wariantach kolorystycznych i w różnych rozmiarach.

Tagi

Inne artykuły

0
  0
  Twoje zakupy
  Twój koszyk jest pustyPowrót
   Oblicz wysyłkę
   Zastosuj kupon

   Sklep Rygielek.pl wykorzystuje pliki cookie w celach statystycznych.

   Rozumiem i akceptuję