Landing - Rygielek.pl - Ubrania dla dzieci
Rygielek - Pracownia krawiecka

Ponczo samochodowe

Ponczo samochodowe, które zapewni Twojemu dziecku ciepło i komfort, a w przeciwieństwie do kurtki nie wpływa na zmniejszenie jego bezpieczeństwa. Pasy zapięte na kurtce czy grubym kombinezonie nie gwarantują bezpieczeństwa Twojemu dziecku. Nawet najdroższy fotelik, w którym są źle zapięte pasy nie chroni Twojego dziecka. Dlatego pamiętaj żeby zapinać dziecko bez kurtki.

Cena regularna: 0,00 
Czytaj więcej
Ponczo samochodowe z rękawami i pikowaną podszewką

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 299,00 zł

Bezpieczeństwo

dzięki szyfrowaniu SSL

30 dni na zwrot

od momentu dostawy

Dlaczego ponczo samochodowe jest lepsze od kurtki?

Wygoda

zarówno dla dziecka jak i dla nas

Wychodząc z domu ubieramy dziecku kurtkę, wsiadając do auta tą kurtkę powinniśmy ściągnąć (dla bezpieczeństwa czy po to by dziecko się w niej nie zgrzało), przy wyjściu z auta na zakupy znów zakładamy kurtkę, a po powrocie ściągamy ją z powrotem. Przy jednym dziecku to uciążliwe, przy dwójce czy trójce to już sporo pracy. Ponczo samochodowe można wygodnie założyć na dziecko, przy wsiadaniu do auta wystarczy je tylko rozpiąć po bokach i zarzucić dziecku za główkę.

Bezpieczeństwo

zarówno dla dziecka jak i dla nas

dziecko w foteliku samochodowym nie powinno siedzieć w kurtce, ponieważ w momencie kolizji, może się ono wyślizgnąć z fotelika, a to grozi poważnymi obrażeniami u dziecka. Obejrzyj poniższy film z testów bezpieczeństwa.

Komfort

dla Twojego dziecka

Ponczo samochodowe jest bardzo wygodne, nie krępuje ruchów i nie przeszkadza dziecku podczas spaceru czy zabawy. Nazwa sugeruje używanie go do samochodu natomiast może być śmiało wykorzystywane jako okrycie wierzchnie podczas jesiennego spaceru czy zabawy na świeżym powietrzu. Idealnie sprawdza się również na sankach czy na wyprawie rowerowej.

Bezpieczeństwo

zarówno dla dziecka jak i dla nas

dziecko w foteliku samochodowym nie powinno siedzieć w kurtce, ponieważ w momencie kolizji, może się ono wyślizgnąć z fotelika, a to grozi poważnymi obrażeniami u dziecka. Obejrzyj poniższy film z testów bezpieczeństwa.

Filmy informacyjne i instruktażowe

Zimowa kurtka dziecka a fotelik samochodowy

Demonstracja niebezpieczeństwa

Ponczo samochodowe z rękawami i pikowaną podszewką oliwkowe

249,00  Zobacz produkt

Ponczo samochodowe z rękawami i pikowaną podszewką

249,00  Zobacz produkt
Ponczo ręcznik kąpielowy dla niemowlaka

Ponczo ręcznik kąpielowy z wafelka niebieski

96,00 116,00  Zobacz produkt

Informacjeo naszym ponczu

Eksperci radzą by szczelina między dzieckiem a pasami nie przekraczała 1cm. Pasy muszą przylegać do dziecka aby dziecko nie wypadło z fotelika. Jeśli pasy są źle zapięte nie gwarantują żadnej ochrony. By sprawdzić czy pasy są dobrze zapięte należy wykonać test tzw. test szczypnięcia. Pasy należy naciągnąć tak aby nie dało się wykonać tego testu. To znaczy, że nie damy rady “uszczypnąć” pasa, za pomocą kciuka i palca wskazującego. jeżeli uda Ci się wykonać ten test to znaczy, że pasy są źle zapięte i należy je poprawić.

Niestety ta metoda nie działa gdy dziecko ma na sobie kurtkę lub kombinezon. W grubych kurtkach powstaje duża przestrzeń pomiędzy dzieckiem a pasami.

Dlatego stworzyliśmy poncza samochodowe, które zapina się na dziecku zapiętym pasami, dzięki czemu nie powstają żadne luki. Bądźmy świadomymi rodzicami!

Przed praniem zapnij zamek. Polar należy przewrócić na lewą stronę. Preferowane jest pranie ręczne w ciepłej wodzie (nie więcej niż 40°C) a także pranie w pralce w delikatnym trybie (30°C).

Należy używać detergentów odpowiednich do polaru. Nie wybielać nie suszyć w suszarce bębnowej.

Kup ponczo - od 179 zł

Odzieżzimowa

Właściwie dobrane ubranie, powinno zapewniać poczucie ciepła, komfortu, ale jednocześnie nie może ograniczać swobody ruchów. Dzieci to żywe sreberka, dlatego na jesiennych czy zimowych spacerach będą chciały się bawić: zbierając liście, ganiając się, czy korzystając z placu zabaw. Odzież powinna zapewniać bezpieczeństwo w trakcie codziennego używania. Duże znaczenie ma podróż autem, a nawet wycieczka rowerowa. To wtedy dziecko znajduje się w foteliku, a zimowa kurtka lub płaszczyk zmniejszają komfort w trakcie przemieszczania. Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważnym elementem jest odzież zimowa, która będzie odpowiednia także w podróży.

Kup ponczo - od 179 zł

Do fotelikasamochodowego

Podróż w foteliku samochodowym dla wielu dzieci jest pewnego rodzaju traumą. Zimowe ubranie powoduje dyskomfort, często maluch jest przegrzany, ponieważ w aucie działa ogrzewanie, tym samym temperatura otoczenia jest większa. Przegrzane dziecko, które wysadzamy z samochodu, można znacznie łatwiej zachorować, dlatego warto zastanowić się nad alternatywą dla klasycznej kurtki lub płaszczyka.

Zdaniem ekspertów szczelina między pasami a dzieckiem nie powinna przekraczać jednego centymetra. Oznacza to, że pasy muszą na tyle dobrze przylegać do maluszka, by utrzymać go w foteliku. Grube materiały powodują zwiększenie się tej przestrzeni. Wystarczy uszczypnąć pas kciukiem i palcem wskazującym. Jeśli się to uda, oznacza, że pasy są zbyt luźne. Doskonałym rozwiązaniem będzie ponczo samochodowe.

Kup ponczo - od 179 zł

Stworzyliśmy poncza samochodowe, które zapina się na dziecku z zapiętym pasami, dzięki czemu nie powstają żadne luki.

Stworzyliśmy poncza samochodowe, które zapina się na dziecku z zapiętym pasami, dzięki czemu nie powstają żadne luki.

Opinie

0
  0
  Twoje zakupy
  Twój koszyk jest pustyPowrót
   Oblicz wysyłkę
   Zastosuj kupon

   Sklep Rygielek.pl wykorzystuje pliki cookie w celach statystycznych.

   Rozumiem i akceptuję