Jesienne rytuały, które warto wykonać z dzieckiem - Rygielek.pl - Ubrania dla dzieci

Jesienne rytuały, które warto wykonać z dzieckiem

czas spędzony z dzieckiem
Udostępnij artykuł:

Jesień to magiczna pora roku, idealna, by wspólnie z najmłodszymi członkami rodziny kultywować tradycyjne jesienne rytuały lub też stworzyć własne. Jak spędzać czas z dziećmi jesienią, aby się nie nudziły? Chłodniejsza pogoda zachęca do pozostania w domu. Zmieniające się kolory liści, wyjątkowe wschody i zachody słońca, grzybobranie, jesienne zbiory owoców i warzyw w ogrodzie to tylko kilka sposobności, by przybliżyć dzieciom świat przyrody, opowiedzieć im o jego cyklach i zmianach oraz zainspirować do życia w bliskości z naturą.

Okazuje się, że rodzinne tradycje, czyli celowe i powtarzane praktyki korzystnie wpływają na rozwój dzieci. Wspólne doświadczenia są niesamowicie uzdrawiające, uwalniają od stresu, a psychologowie łączą je ze wzrostem szczęścia i dobrostanu emocjonalnego dzieci oraz poczuciem tożsamości czy sukcesami w szkole. Tworzenie i pielęgnowanie rodzinnych tradycji wiąże się z wyższym poziomem satysfakcji oraz zbliża rodziców i dzieci.

Grzybobranie i spacery po lesie

Intrygującym wydarzeniem szczególnie dla młodszych członków rodziny będzie zabranie ich do lasu. Jedną z jesiennych aktywności jest zbieranie grzybów, w trakcie którego można uczyć ich rozpoznawać grzyby jadalne i niejadalne. Spacery po lesie poza szeregiem korzyści zdrowotnych, dają również możliwość zbierania liści, jarzębiny, kasztanów, szyszek czy żołędzi oraz podglądania wiewiórek. Na takim spacerze po lesie warto zaplanować piknik, zabrać termos z herbatą, kanapki i przekąski.

Jesienne prace w ogrodzie

Dobrą praktyką jest nie tylko zabawa w ogrodzie, ale także wspólne zbieranie dyni czy jabłek. Warto zachęcać najmłodszych do wspólnych prac w ogrodzie takich jak grabienie liści (którymi można się też rzucać), sadzenie drzew i cebulek kwiatów, wyrywanie chwastów czy przygotowywanie grządek do zimy.

Jesienne aktywności w domu

A co zrobić, gdy jesień jest szaro-bura? Czasem można pospacerować w czasie deszczu. Poza tym istnieje wiele aktywności, do których możemy zaangażować dzieci w długie jesienne wieczory. Wyliczyć wśród nich można pieczenie ulubionych jesiennych ciasteczek, aktywności plastyczne, zabawę w teatrzyk, wspólne czytanie bajek, gry planszowe lub tworzenie figurek z żołędzi i kasztanów.

Rodzinne Halloween

Niewątpliwie jednym z niesamowitych jesiennych wydarzeń jest Halloween. Stwórzcie własne rytuały związane z tą wyjątkową imprezą. Poza przygotowaniem lampionów z dyni możecie wspólnie stworzyć stroje na Halloween dla najmłodszych oraz upiec ciasteczka Halloweenowe.

Niezależnie od pogody wykorzystaj czas tej pięknej pory roku, by spędzić go rodziną. Pamiętaj o odpowiednim ubiorze. Zadbaj o komfort termiczny i wygodę dziecka podczas jesiennych aktywności na świeżym powietrzu. Nie zapomnij wybrać dla niego wygodnych dresów oraz poncza dziecięcego. Zajrzyj do sklepu z odzieżą dla dzieci Rygielek, także do kategorii czapki, chusty i kominy.

Zainspiruj dzieci do jesiennych aktywności zarówno tych w domu, jak i na świeżym powietrzu.

Tagi

Inne artykuły

0
  0
  Twoje zakupy
  Twój koszyk jest pustyPowrót
   Oblicz wysyłkę
   Zastosuj kupon

   Sklep Rygielek.pl wykorzystuje pliki cookie w celach statystycznych.

   Rozumiem i akceptuję